*

X

Cyklostezka Járy Cimrmana aneb "Na kole okolo Liptákova"

Cyklostezka je součástí projektu rozsáhlé sítě nových cyklotras na území obcí Mikroregionu Tanvaldsko, které vedou od Navarova přes Zlatou Olešnici, na Tanvald - Šumburk, Sladkou dírou k Protržené přehradě,mizí na polské hranici Jizerka - Orle a propojují Tanvaldsko s cyklotrasami Českého Ráje, Krkonoš, Jablonecka i Polska. Hlavní páteřní trasa nové sítě byla pojmenována po nedoceněném českém géniovi, protože se podařilo zmapovat jeho putování krajem. Zachycuje jej devět zastavení na trase cyklostezky, která připomínají mistrovo působení v kraji i jeho hrdinské, badatelské, objevitelské, vizionářské a jiné významné skutky:

  • 1. most Járy Cimrmana - Jára Cimrman Stavitel
  • 2. Místo vize - Jára Cimrman Vizionář
  • 3. Hospoda U Labutě - Jára Cimrnan Svědek
  • 4. Český Šumburk - Jára Cimrman Pedagog a sportovec
  • 5. Pomyslná hranice Liptákova - Jára Cimrman Objevitel
  • 6. Marijánky touha - Jára Cimrman Rádce
  • 7. Zlá předtucha - Jára Cimrman Prorok
  • 8. Pohled do Slezka - Jára Cimrman Světoběžník
  • 9.Poslední stopa - Jára Cimrman Na rozhraní

On-line rezervační systém

Pokoj 1
×

TOP
Apartmán Stará Škola v Vysokém nad Jizerou hodnocení