*

X

Cyklotrasa Kořenov - Paseky nad Jizerou

Cyklotrasa z Kořenova do Pasek nad Jizerou je ideální cyklotrasa pro každého. K výběru je jedna kratší trasa o délce 31 km a druhá, náročnější, o délce 52 km. 

cyklo

Z Apartmánu Stará Škola je nejlěpším řešením popojet autem do Kořenova, který je vzdálený necelých deset kilometrů. Nachází se zde dostatečné parkoviště, kde po dobu dne bude auto v bezpečí. Při výběru kratší trasy pojedete kolem rozhledny Štěpánky, či budete míjet hospodu Na Perličku, kterou vřele doporučujeme. Při příjezdu do Pasek nad Jizerou lze navštívit Krkonošské muzeum, kde se nachází památník zapadlých vlastenců a barokní kostel sv. Václava. Pro vytrvalejší cyklisty doporučujeme trasu B, která také nabízí krásné výhledy do kopců Krkonoš a Jizerských hor. 

 

Popis trasy: Vyrážíme od budovy nádraží ČD v Kořenově vlevo dolů po cyklotrase č. 22. Zprava se objeví modrá cyklotrasa, po které záhy odbočíme vlevo do Martinského údolí. Tam odbočíme vlevo na zelenou cyklotrasu směrem na Jizerku. Touto trasou se podél Jizery a kolem Bukovce dostaneme do osady Jizerka.

  • A - kratší trasa vede po trase č. 22 zpět do Horního Polubného, odkud pokračujeme po červené cyklotrase přes Tesařov, Hvězdu (rozhledna Štěpánka) až na křižovatku u hospody Na Perličku, kde se dáme doleva a po zhruba 1 km dorazíme na křižovatku Bosna (výhled). Dáme se vpravo dolů po modré cyklotrase do Pasek nad Jizerou (Krkonošské muzeum - Památník zapadlých vlastenců a barokní kostel sv. Václava). Dále pokračujeme po modré, která končí v Pasekách na křižovatce pod vleky. Zde se dáme doleva po trase č. 4170 a po 300 m dorazíme na křížení s trasou č. 22. Odbočíme doleva a cestou zvanou Planýrka dojedeme podél Jizery k mostu u křižovatky Mýto (odjezd autobusu 16.35). Délka 31 km.
  • B - zdatnější cyklisté se vydají z osady Jizerka dále po trase č. 22 směrem na Smědavu až na křížení s červenou cyklotrasou. (Občerstvení na Smědavě je vzdáleno asi 1 km po cyklotrase č. 22). Po červené cyklotrase se dáme doleva a pokračujeme po cestě zvanou Knížecí až na silnici z Jizerky do Horního Polubného. Pokračujeme vpravo dolů již společně s variantou A. Délka 52 km.

Cyklotrasa Kořenov - Paseky nad Jizerou

 prdekstepnka

On-line rezervační systém

Pokoj 1
×

TOP
Apartmán Stará Škola v Vysokém nad Jizerou hodnocení