*

X

VÝLETY V OKOLÍ JABLONCE NAD JIZEROU

Výlet po nejbližším okolí

Délka trasy je 11 km. Turistický výlet. Na trase najdete najdete příjemná zákoutí i místa s vyhlídkou na město Jablonec nad Jizerou. Svoje aktivity si můžete zpestřit návštěvou koupaliště, nebo restaurace. Trasa vede přes: Jablonec nad Jizerou náměstí - kostel sv. Prokopa - kulturní dům - Jizera - Přední Blansko - hasičská zbrojnice - výhled na město - údolí Sklenařického potoka - Jablonec nad Jizerou náměstí.

Vydáme se z náměstí přes železniční přejezd po zelené značce okolo kostela sv Prokopa, kulturního domu a na konci města odbočíme z hlavní silnice vlevo k řece Jizeře.Přejdeme přes ocelový most a vydáme se do svahu. Asi po 200 metrech dojdeme ke křižovatce, kde si povšimneme staré dřevěné hasičské zbrojnice.

Zde odbočíme doleva a pokračujeme do mírného svahu na Přední Blansko. Asi po 500 metrech se nám za pěkného počasí otevře malebný výhled na Jablonec nad Jizerou s masívem Západních Krkonoš v pozadí. Na příští křižovatce cest odbočíme doleva a přes Jarův kopec scházíme k údolí Sklenařického potoka. Okolo dolní stanice Iyžařského vleku a hostince „U Zemánků“, přes silniční most se vrátíme zpět na náměstí. Tento výlet je velmi nenáročný a jistě uspokojí i starší návštěvníky města, případně rodiny s dětmi.

Výlet k vyhlídce na Stráži a přes zimní stranu zpět

Délka trasy je 11 km. Turistický a cykloturistický výlet. Na trase najdete najdete historická místa, místa s vyhlídkou a dalekým rozhledem. Svoje aktivity si můžete zpestřit návštěvou koupaliště, nebo restaurace. Trasa vede přes: Jablonec nad Jizerou - Končiny - vrch Stráž - Zimní strana - Jablonec nad Jizerou.

Z náměstí se vydáme přes železniční přejezd a po červené značce odbočíme doprava. Mineme budovu mateřské školy a dále po červené značce přibližně 2 km stoupáním dojdeme do osady Končiny. Zde mineme několik dřevěných horských chalup, mezi nimiž se vyjímá chalupa se zvoničkou. Místní komunikaci pokračujeme již po rovině a stále sledujeme červenou značku. Mineme křížek mezi dvěma lipami a po 1 km se nám objeví po levé straně horský hotel „Stráž“, postavený Vinohradským Sokolem roku 1933. Po 150 metrech chůze smrkovým lesem odbočíme vlevo do svahu po červené k vyhlídce na Stráži. Stráž je skalní výchoz v nadmořské výšce 778 metrů nad mořem a za příznivého počasí poskytuje nezapomenutelné výhledy na Jizerské hory, Paseky, Rokytnici nad Jizerou, Lysou horu (1344 m n.m.), Kotel (1455 m n.m.) a Zlaté návrší (1411 metrů nad mořem). Cesta na vyhlídku a zpět je dlouhá necelé 2 km, po návratu z vyhlídky pokračujeme z mírného svahu po červené značce severovýchodním směrem. Po 600 metrech odbočíme vlevo na žlutou turistickou značku směrem do údolí. Dojdeme až ke křižovatce s modrou turistickou trasou a pokračujeme vlevo po Zimní straně. Před námi se otvírá údolí Rokytnice nad Jizerou a nepřehlédneme ani vzdálenější obec Paseky nad Jizerou. Po necelých 4 km mírného klesání přijdeme na silnici I.tř.č.14. Odbočíme vlevo a po proudu řeky Jizery nad náspem železniční trati. Odtud dojdeme po 1 km zpět do Jablonce nad Jizerou.

On-line rezervační systém

Pokoj 1
×

TOP
Apartmán Stará Škola v Vysokém nad Jizerou hodnocení